Hypnopôrod 

„Hodiny gravidjogy boli dôležitou súčasťou mojej predpôrodnej prípravy. Pomáhali mi udržiavať sa vo fyzickej kondícii, naučila som sa správne dýchať a posilňovať svaly panvového dna. Kurz hypnopôrodu bol špeciálny v tom, že som sa utvrdila, že počas pôrodu treba byť fit aj psychicky. Dal mi podnet na to, aby som odstránila akékoľvek strachy, bloky, ponorila sa do seba počas relaxácie a bola ešte v hlbšom kontakte s bábätkom. Všetky Katkine rady som napokon zúročila pri pôrode, ktorý trval cca 80 minút. Prvú ‘vlnu’ som predýchala na jej poslednej lekcii a o 5 hodín na to sa mi narodil syn. Krása!“

Sylvia Menyhertová, speváčka z kapely Puding Pani Elvisovej

Metóda predpôrodnej prípravy Hypno pôrod.

 

Pôrod môže byť silným a pozitívnym zážitkom, ktorý si môžeme uchovať v pamäti po celý život.

Hypno pôrod je metóda predpôrodnej prípravy, ktorá umožňuje mamičke využiť svoj prirodzený inštinkt a vedie tak k bezpečnejšiemu, jednoduchšiemu a pohodlnejšiemu pôrodu.

 

Táto metóda Ťa naučí:

-          ako dokážu telo a myseľ spolu efektívne spolupracovať

-          hlbokú relaxáciu na uvoľnenie tela a mysle

-          vizualizačné cvičenia na podporu mysle

-          ako preprogramovať svoju myseľ

-          pozitívne afirmácie k pôrodu

-          techniky dýchania k pôrodu

-          relaxačné techniky na odbúranie napätia a stresu

-          masážne techniky stimulujúce vyplavovanie endorfínov - telu prirodzených analgetík

-          ako prirodzene podporiť bábätko, aby sa uložilo do správnej polohy

-          a oveľa viac ...

 

Prínos tejto metódy:

PRE MAMIČKU - cíti sa pokojnejšie, bezpečnejšie a uvoľnenejšie. Jej tehotenstvo je spokojné a radostné. Táto metóda napomáha k eliminácii strachu a napätia z nadchádzajúceho pôrodu. To má za následok vylučovanie tých správnych hormónov pred aj počas samotného pôrodu. Častokrát nie je preto potrebné do celého procesu nijako zasahovať alebo siahať po prostriedkoch na utlmenie bolesti. Mamička cíti viacej sily, energie a sebavedomia.

PRE BÁBÄTKO  - umožňuje bábätku prísť na tento svet pokojne, s láskou a častokrát aj bez použitia liekov. Je pokojnejšie, zdravšie, dobre papá a spí a menej často plače.

PRE OTECKA BÁBÄTKA  - aktívne sa pôrodu zúčastňuje, je podporou pre svoju partnerku a uvedomuje si, že zohráva dôležitú úlohu pri narodení svojho dieťatka.

 

Hypno pôrod je metóda predpôrodnej prípravy, ktorá využíva silu relaxácie, hlbokého uvoľnenia  a vizualizácie. Stavia na aktívnej spolupráci tela a mysle a smeruje k odstráneniu strachu, obáv a stresu. Na základe toho ustupujú aj bolesti čo umožňuje pokojnejší, plynulejší a oveľa pohodlnejší príchod bábätka na svet.

To, ako príde človiečik na svet, je najsilnejším zážitkom v jeho celom živote. Jeho príchod a prvý kontakt s matkou a otcom ovplyvnia jeho budúce vzťahy, jeho vnímavosť a aj celú jeho psychiku. Mali by sme si dať preto záležať na tom, aby sme ho privítali pokojne a s láskou.

 

Informácie o kurze:

Ideálnym obdobím na absolvovanie kurzu je druhý trimester tehotenstva. Rodičia tak majú dostatok času na to, aby si techniky relaxácie a vizualizácie dokonale osvojili a pokojne sa tak pripravili na pôrod. Hypno pôrod si však môžete pokojne a účinne osvojiť aj v treťom trimestri.