„Keďže sa pohybujem okolo yogy dlhšiu dobu, keď som zistila, že som v druhom stave, život mi priniesol do cesty Katku. Katka predcvičuje hodiny gravid yogy a do toho sa celkovo zaujíma o budúce mamičky a prípravu na pôrod aj metódou Hypnopôrod. Jej hodiny yogy mi priniesli presne to, čo som v tomto období potrebovala – pokoj, silu, schopnosť uvoľniť sa a dostať do seba novú energiu. Sú to hodiny absolútne komplexné, ktoré pre mňa spájajú telo, myseľ a dušičku.. Dýchanie a pohyb ma pripravujú na pôrod a celkovo hodiny sú pre mňa akýmsi oslobodením od reality a okolitého diania aspoň na ten čas, čo som tam. Keď zavriem oči,počujem tóny, ktoré sprevádzajú hodinu, hlas ktorý usmerňuje môj pohyb a cítim spojenie mojho tela a ducha..  Som nesmierne šťastná, že sa mi podarilo natrafiť na Katku a že priniesla do môjho obdobia očakávania ďalšiu dimenziu v podobe Hypnopôrodu aj v podobe každej jednej hodiny yogy. Vrelo odporúčam každej budúcej maminke !!!“ 

Nela Pocisková, herečka a speváčka

Katarína Jurenková

Katarína Jurenková

Som dula a k práci s tehotnými ženami som sa dostala okľukou. Môj záujem najskôr upútala ajurvédska medicína a joga, nakoľko obe tieto disciplíny ponúkajú alternatívny holistický prístup k človeku. Vybrala som sa preto do Indie spoznať tieto učenia priamo v krajine, odkiaľ pochádzajú.

Po mojom návrate na Slovensko som si uvedomila, že u nás ešte stále takmer neexistujú alternatívne možnosti prístupu k tehotným ženám a mamičkám. To podnietilo moje rozhodnutie špecializovať sa na tehotenskú a popôrodnú jogu a po mojej návšteve Veľkej Británie v roku 2011 priniesť na Slovensko metódu predpôrodnej prípravy Hypnopôrod.

Za svoj ďalší rozvoj v tejto oblasti ďakujem všetkým tehotným ženám a mamičkám, s ktorými som sa pri svojej práci od roku 2010 stretla. Sú pre mňa trvalou a neoceniteľnou inšpiráciou k tomu, že sa túžim ďalej vzdelávať a deliť o informácie a dobrú energiu.

Medzi mojich učiteľov patria: Valeria Almarales (Nemecko, gravid joga a popôrodná joga), Vicky Pandian, Jodi Boone, Corinna Stahlhofen (India, gravid joga a popôrodná joga), Jennifer Moore (Holandsko, gravidjoga a popôrodná joga),  Katherine Graves (Anglicko, Hypno pôrod), Michel Odent a Liliana Lammers (Anglicko, dula tréning), Anna Kohútová (Čechy, Rebozo), Bharath Shety ( India, joga).

Veľa informacií som načerpala aj na konferencii pôrodných asistentiek Midwifery Today 2015 v Nemecku, kde som sa zúčastnila prednášok a workshopov osobností ako: Gail Tully (zakladateľka metódy Spinning Babies), Debra Pascali-Bonaro (autorka a režisérka filmu Orgazmický pôrod), Robin Lim (zakladateľka Yayasan Bumi Sehat, CNN hrdina roka 2011), Elizabeth Davis, Fernando Molina, Angelina Martinez Miranda….. Som veľmi vďačná, že som všetkých týchto ľudí mohla spoznať osobne a učiť sa od nich.

Moja cesta:
  • učiteľský certifikát hatha jogy pod záštitou Yoga Alliance (Mysore, India)
  • beMom® Pre- & Postnatal Yoga – tehotenská a popôrodná jóga (Bayreuth, Nemecko)
  • učiteľský certifikát tehotenskej a popôrodnej jógy pod záštitou Yoga Alliance (Goa, India)
  • učiteľský certifikát tehotenskej a popôrodnej jógy pod záštitou Yoga Alliance (Amsterdam, Holandsko)
  • Starostlivosť s rebozom (Trnava, Slovensko)
  • odborný seminár: Diastáza (Piešťany, Slovensko)
  • základy ajurvédskej medicíny (Goa, India)
  • Hypno pôrod (Londýn, Anglicko)
  • Paramana Doula (Londýn, Anglicko)