„Stretnutie s Katkou sa mi spája so zlomovým obdobím v tehotenstve, kedy som pochopila, že nie som pacientka, ale budúca matka. A mám všetky kompetencie na to, aby som rozhodovala o sebe a svojom dieťatku. Hodiny gravidjogy ma udržiavali v kondícii nielen telesne, ale aj mentálne a vďaka hypnopôrodu som si posilnila svoje presvedčenie, že chcem rodiť prirodzene. Vďaka tejto príprave som zvládla svoj najdôležitejší deň v živote s odhodlaním, ktoré mi pomohlo ho prežiť plnohodnotne. Chodili sme so synčekom aj na popôrodné cvičenia s bábätkami.:-) Ďakujem!“

Lucia Hurajová, herečka

Keď je bábätko konečne na svete, čakajú čerstvú mamičku nové životné výzvy. Prvou obrovskou zmenou v jej živote je, že sa stala matkou. S jej novou životnou úlohou postupne prichádzajú aj ďalšie zmeny – mení sa jej telo, jej povinnosti a aj jej priority. Jej telo sa postupne potrebuje zotaviť a dostať do pôvodnej kondície.

Popôrodná joga môže pomôcť mamičke v rekonvalescencii. Pomôže jej získať novú silu a stabilitu a zároveň jej umožní psychicky sa uvoľniť.

Začať s postnatálnou jogou môže mamička 6 až 8 týždňov po pôrode (v prípade cisárskeho rezu neskôr). Dovtedy sa telo potrebuje trošku spamätať a zregenerovať (práca s panvovým dnom v tomto období je však viac než vítaná). Popôrodná joga je zameraná na spevnenie celého tela a panvového dna, naťahovanie skrátených svalov, na správne dýchanie a na uvoľnenie tela a mysle.

Na hodinu môže mamičku sprevádzať aj bábätko, ktoré sa podľa chuti a nálady tiež môže zapojiť do cvičenia. Mamičky sa počas cvičenia sústredia nie len na svoj pohyb ale aj na svoje dieťatko a venujú mu svoju pozornosť, dotyky a bozky.