„Gravidjoga s Katkou bola pre mňa pohladením pre telo, dušu a cítila som, že to vnímalo aj moje bábätko v brušku. S rastúcim bruškom sa všetko vo mne aj na mne menilo a Gravidjoga mi pomáhala zvládať tieto zmeny fyzicky aj psychicky. Dobrú kondíciu, dychové cvičenia a pružnosť z Gravidjogy som ocenila aj počas kontrakcií a pôrodu. Na kurze Hypnopôrodu nám Katka poskytla veľa praktických infomácí a ja som si posilnila dôveru v seba, k svojim inštinktom a k ženskej sile – že tak, ako budem naladená ja, taký budem mať aj pôrod.Hypnopôrod neučí ako rodiť, učí rozpomenúť sa, že je to ženská prirodzenosť a že ženské telo je uspôsobené k počatiu a k zdravému vývoju dieťaťa a k pôrodu. Mala som pekný, prirodzený pôrod aj vďaka Gravidjoge a Hypnopôrodu. Katka povýšila svoju prácu na poslanie, pretože to robí srdcom, cítiť z nej úctu a vášeň a to je potom radosť cvičiť s ňou a byť na jej kurzoch, lebo je to prenosné na maminky aj na bábätká v brušku. ĎAKUJEM a ODPORÚČAM, je to užitočná príprava na pôrod.“

Slávka Halčáková, herečka

Tehotenstvo predstavuje v živote ženy veľmi špeciálne a vzrušujúce obdobie, počas ktorého dochádza k mnohým fyzickým, psychickým a hormonálnym zmenám. Vyžaduje si od budúcej mamičky silu, vytrvalosť, flexibilitu, vnútorný pokoj, vyrovnanosť, uvoľnenie, intuíciu ale aj odovzdanie sa.

Veľmi vhodnou metódou prípravy na pôrod je GRAVID JOGA, ktorá umožňuje budúcej mamičke spoznať svoje telo a nasledovať svoju vnútornú intuíciu. Je zameraná na komplexnú fyzickú (otváranie panvy, práca s panvovým dnom, uvoľňovanie, posilňovanie, naťahovanie…) aj psychickú predpôrodnú prípravu (psychické uvoľnenie, nadviazanie spojenia s bábätkom, načerpanie energie…). Okrem toho získajú mamičky množstvo informácii ohladne rôznych polôh – či už na pôrod alebo na uľavenie od bolesti alebo napätia v rôznych častiach tela.

Ďalšou možnosťou prípravy je kurz HYPNO PÔROD, ktorý neučí maminku ako porodiť (porodiť vedia totiž všetky ženy celkom prirodzene) ale ako sa pripraviť na pôrod tak, aby mamička počas celého pôrodu zostala pokojná, uvoľnená a plne koncentrovaná. Táto metóda výrazne pomáha v eliminácii strachu a napätia a má za následok plynulejší, rýchlejší a menej bolestivý pôrod.

Ak máte záujem dopomôcť svojmu telu po pôrode do pôvodnej kondície a zároveň si pri tom oddýchnuť, ponúkam maminkám kurz POPÔRODNEJ JOGY S BÁBÄTKAMI. Tu sa môžete v príjemnej atmosfére a s upokojujúcou hudbou v kontakte so svojim bábätkom dostať opäť do formy.

V súvislosti s mojim zameraním ponúkam v rámci prípravy na pôrod aj služby DULY.